Domy pasywne nowoczesne budownictwo ecofriendly

Domy pasywne nowoczesne budownictwo ecofriendly

5 marca, 2018 Wyłączono przez DB

Od 2020 roku każdy wzniesiony budynek na terenie Unii Europejskiej, będzie budowany przy wykorzystaniu technologii pasywnej. Takie decyzje zostały podjęte w związku ze stale rosnącymi cenami paliwa oraz ze względu na ochronę środowiska.

Domy pasywne – co to jest ?

Domy pasywne muszą być odpowiednio zaprojektowane,to znaczy zgodnie z otaczającym go środowiskiem naturalnym z uwzględnieniem takich czynników jak ukształtowanie terenu, położenie geograficzne obiektu czy rodzaj gruntu, jest to jedna z najdoskonalszych form budownictwa o ekstremalnie niskim zapotrzebowaniu na energię. Budynek pasywny nie potrzebuje zastosowania tradycyjnego ogrzewania, bo wykorzystuje „pasywne” źródła energii takie jak: ciepło słoneczne. Budynek taki charakteryzuje prosta, zwarta bryła, pozbawiona ozdobników architektonicznych. Dla każdego użytkownika koszty utrzymania domu są decydującym czynnikiem dlatego domy pasywne obecnie cieszą się taką popularnością, koszt utrzymania takiego budynku jest nawet do kilkunastu razy mniejszy niż domu wybudowanego metodą tradycyjną

 

domy pasywne

Firma TADEKS FERTIG HAUS – jest certyfikowanym wykonawcą i ambasadorem budownictwa pasywnego i może się pochwalić 25 letnim doświadczeniem. Buduje miedzy innymi, właśnie domy pasywne . Obecnie posiada specjalistyczne zaplecze maszynowe i zatrudnia kilkudziesięciu wykwalifikowanych pracowników. Budowa domu to inwestycja w przyszłość dlatego przy wyborze wykonawcy naszego domu musimy mieć pewność, że postawiliśmy na najlepszą firmę. Decydując się na firmę TADEKS FERTIG HAUS nasze oczekiwania zostaną spełnione. Firma działa zgodnie z zasadami jakich należy bezwzględnie przestrzegać podczas budowy domu pasywnego, w konstrukcji szkieletu drewnianego. Jej rzetelne i precyzyjne wykonawstwo zgodne z opracowaniami projektowymi i technologicznymi czyni Tadeks specjalistami w swoim fachu i konkurencyjną firmą na rynku.

Domy pasywne to przyszłość, widzimy to również wokół nas. Co raz więcej osób wybiera taki rodzaj domu widząc jego zalety urok i oszczędność. A czy Ty przekonasz się do tego pomysłu?