Domy skandynawskie – czym są, jaka jest ich konstrukcja?

Domy skandynawskie – czym są, jaka jest ich konstrukcja?

18 listopada, 2017 Wyłączono przez KM

Domy skandynawskie to jedna z tych rzeczy, które Polacy przyjęli z otwarty ramionami. Efektem tego było powstanie licznych firm oferujących swoim klientom budowę domu między innymi z wykorzystaniem właśnie tej idei. Warto jednak z całą stanowczością podkreślić, że proste założenia wcale nie oznaczają byle jakiego wykonania!

domy skandynawskie

Domy skandynawskie – o co ten cały hałas?

Krótko mówiąc, cała technologia zawitała w Polsce już kilka ładnych lat temu wspólnie z meblami i dodatkami również wywodzącymi się z tego kraju. Podstawowymi założeniami, jakimi kierują się domy skandynawskie jest prostota, ekologia, a także naturalny wygląd. W domach wybudowanych w tym stylu znajdziemy również duże okna. Jednak zapytacie pewnie, skąd wywodzi się cała idea? Jak sama nazwa wskazuje, musiały one chronić mieszkańców przed niskimi temperaturami, a także takimi czynnikami atmosferycznymi jak deszcz czy śnieg. Jednym z priorytetów jest w nich również energooszczędność. Sposobów na jej realizację jest kilka, między innymi wspomniane już wcześniej duże okna, dzięki którym do wnętrza wpuszczana jest możliwie duża ilość ciepła słonecznego.

domy skandynawskie miasteczko nad wodą

Dlaczego warto zainteresować tematem, jakim są domy skandynawskie?

Od kilku już dobrych lat domy skandynawskie są w zasięgu każdego z nas – na naszym rodzimym rynku zdążyło powstać multum podmiotów oferujących budowę domów skandynawskich. Jednym z założeń jest prostota, jednak nie przeszkadza to w zastosowaniu nowoczesnych projektów wnętrz. Jednocześnie zdecydowanie różnią się od tradycyjnie stosowanych u nas konstrukcji. Ponadto wnoszą ogromną wręcz dozę świeżości, zaś cechy takie jak ekologiczność, energooszczędność oraz ergonomia sprawiają, że jest to temat, któremu zdecydowanie warto się przyjrzeć i rozważyć w dłuższej perspektywie.