Doniczki ogrodowe – czym kierować się przy zakupie?

Doniczki ogrodowe – czym kierować się przy zakupie?

18 marca, 2019 Wyłączono przez MS

Ogród to często miejsce rodzinnych spotkań czy miejsce, w którym lubimy odpoczywać. Warto zatem zadbać o to by ładnie się on prezentował i by panowała w nim przytulna atmosfera. W tym celu, z pewnością przydadzą się rośliny, a także doniczki ogrodowe, dzięki którym nasz ogród nabierze niepowtarzalnego wyglądu. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam kilka wskazówek dotyczących wyboru doniczek ogrodowych. Serdecznie zapraszamy!

Doniczki ogrodowe – jak wybrać?

Doniczki ogrodowe - zobacz na co zwrócić uwagę przy zakupie

Wybierając doniczki ogrodowe powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, by były one odporne na działanie różnych czynników atmosferycznych. Powinny być wytrzymałe oraz stabilne, tak aby nie zostały one przewrócone na przykład przez wiatr. Kolejną istotną sprawą jest rozmiar doniczki. Powinniśmy go dobierać do wielkości bryły korzeniowej rośliny i przesadzać do większych donic wraz z jej wzrostem. Zalecane jest by wysokość doniczki była równa mniej więcej 1/3 wysokości rośliny. Warto zwrócić także uwagę na wygląd donicy, a więc jej kolor i wzór, tak by komponowała się ona jak najlepiej z roślinami i pozostałymi doniczkami w ogrodzie, tworząc tym samym piękną kompozycję.

Gdzie kupić doniczki i inne akcesoria do ogrodu w przystępnych cenach?

Doniczki ogrodowe znajdziesz w sklepie internetowym Hydroponika w atrakcyjnych cenachDoniczki ogrodowe, a także mnóstwo innych akcesoriów ogrodniczych znajdziesz w sklepie internetowym Hydroponika. Możesz wybierać spośród szerokiej oferty produktów, które odznaczają się wysoką jakością, a także atrakcyjnymi cenami. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym asortymentem!