Dowody w sprawie rozwodowej – co może się przydać?

Dowody w sprawie rozwodowej – co może się przydać?

9 listopada, 2021 Wyłączono przez W W

Nie zawsze rozwód przebiega za porozumieniem obu stron. Czasem konieczne jest orzeczenie o czyjejś winie, jednak potrzebne są do tego odpowiednie dowody. Nie każdy jednak wie, co konkretnie może się przydać, dlatego z tego wpisu dowiesz, się jakie dowody w sprawie rozwodowej warto mieć. Zapraszamy do lektury!

Rozwód z orzekaniem o winie a dowody w sprawie rozwodowej

W celu orzeczenia czyjejś winy, należy przedstawić w sądzie solidne dowody w sprawie rozwodowej. W tym celu mogą się przydać różnorodne dokumenty, zarówno te urzędowe, jak i prywatne. Pomocne mogą być wszelkie wyciągi bankowe, zaświadczenia lekarskie, dokumenty zawierające informacje o dochodach oraz zarobkach. W sprawie rozwodowej pomocne są nie tylko dokumenty w formie pisemnej, ale i również wszelkie nagrania, screeny czy inne zapisy obrazu. Wszystkie te materiały mogą być naprawdę bardzo pomocne.

dowody w sprawie rozwodowej

Świadkowie w sprawie rozwodowej

Dowody w sprawie rozwodowej to jedno, co może przesądzić o orzeknięciu winy jednej ze stron. Równie przydatne są zeznania świadków np. w przypadku zdrady – dzięki temu istnieje większa szansa na pozytywne rozpatrzenie rozwodu z winą po stronie jednego z małżonków. Niezależnie od zebranych dowodów, warto zwrócić się po pomoc do adwokata, który posiada odpowiednie doświadczenie w sprawach rozwodowych – podpowie on, co może się przydać, a także pomoże w poprowadzeniu sprawy.