Trzy najlepsze drinki na bazie malibu

Trzy najlepsze drinki na bazie malibu

2 listopada, 2020 Wyłączono przez DB

Lubisz kokosowy smak? Zatem z pewnością drinki na bazie malibu będą odpowiednim koktajlem dla Ciebie. Które najlepiej zamówić lub też przyrządzić samemu by poczuć przyjemną, kokosową nutę?

Czym jest malibu?

Likier kokosowy, który jest przyrządzany na bazie karaibskiego rumu. Warto zwrócić uwagę, iż jest to likier o objętościowej zawartości alkoholu od 18 procent do 24,4 procent. Historia Malibu rozpoczęła się na Barbados. Jest to wyspa położona na Morzu Karaibskim. W 1893 roku The West Indies Distillery, w destylarni braci Stades powstało pierwsze malibu w wyniku połączenia karaibskiego rumu i ekstraktu kokosowego. Aktualnie Malibu jest międzynarodową marką dostępną w ponad 150 krajach świat a drinki na bazie malibu należą do najpopularniejszych na rynku. Jakich warto spróbować?

Drinki na bazie malibu – nasze typy

Faworytem jest Piña colada. Drinki najczęściej zamawiany przez Panie, gdyż jego delikatny skład a więc połączenie malibu, ciemnego rumu z sokiem z kokosa i ananasa sprawia, iż drink jest pysznie słodki. Malibu Sunrise, czyli sok pomarańczowy, 30 ml syropu grenadine i gwóźdż programu – Malibu, znacznie bardziej orzeźwiający sposób podania malibu idealny dla każdego! Co ciekawe, dzięki powstaniu wielu shot barów, rozpowszechnił się także trzeci sposób podawania Malibu, znany szerzej pod nazwą Kamikadze. To bombowa mieszanka likieru pomarańczowego, wódki cytrynowej, świeżego soku z limonki i malibu oczywiście – koniecznie spróbuj!