Jak zrobić dżem z wyciskarki wolnoobrotowej?

Jak zrobić dżem z wyciskarki wolnoobrotowej?

18 listopada, 2021 Wyłączono przez KL

Żaden dżem ze sklepowej półki, nawet pozycjonujący się jak najbardziej zdrowy i ekologicznie wyprodukowany, nie dorówna dżemom domowej produkcji. Pewnie, że też są słodkie, ale taka już jest natura dżemu. Z innej strony, możemy być pewni, że dżem domowej roboty nie zawiera konserwantów, sztucznych barwników czy środków zagęszczających. Dodatkowo możemy uzyskać idealnie gładki dżem z wyciskarki wolnoobrotowej do soków!

Dlaczego warto samodzielnie robić dżemy?

Robienie dżemu nie jest trudnym przedsięwzięciem. Wbrew pozorom, przepisy nie są skomplikowane, jedynie co to mogą być czasochłonne. Jednak dla efektu końcowego można poświęcić trochę czasu. Ba, robienie dżemu może być świetną zabawą dla całej rodziny, kiedy pogoda nas nie rozpieszcza!

Nie da się ukryć, że najbardziej uciążliwe w tym procesie zawsze jest przecieranie owoców. Można zaryzykować twierdzenia, że nie lubimy przecierania owoców nawet bardziej niż pestki czy większe kawałki owoców w dżemie… Sposobem na idealnie gładką masę jest wyciskarka wolnoobrotowa.

Dżemy z wyciskarki wolnoobrotowej są słodkim dodatkiem do śniadań

Czy można zrobić dżem z wyciskarki wolnoobrotowej?

Wyciskarka wolnoobrotowa doskonale sobie radzi z przecieraniem owoców drobnopestkowych, takich jak maliny, porzeczki i truskawki. Co więcej, można przygotować smaczny, domowy dżem z wyciskarki wolnoobrotowej do soków!

Sok jak najbardziej nadaje się do przygotowania dżemu, a przy tym jego żelowa konsystencja nie będzie zakłócona żadnymi drobinkami. Jedyne czego potrzebujemy do zrobienia dżemu z wyciskarki wolnoobrotowej, to naszych ulubionych owoców (chociaż marchewka i niektóre inne warzywa też nadają się na dżemy), cukru, soku z cytryny i — wyciskarki! Gotowy dżem z wyciskarki wolnoobrotowej będzie świetnym dodatkiem do kanapek, gofrów i naleśników.

Jeżeli szukasz przepisów i inspiracji na dżemy z wyciskarki, znajdziesz je na stronie Vitamoc!