Ergonomia pracy przy komputerze, co warto wiedzieć?

Ergonomia pracy przy komputerze, co warto wiedzieć?

17 października, 2019 Wyłączono przez EM

Interesuje Cię zagadnienie, jakim jest ergonomia pracy przy komputerze? W naszym artykule dowiesz się, jak w szybki, łatwy i efektywny sposób przełożyć zasady ergonomii na Twoje stanowisko pracy oraz życie codzienne.

Ergonomia pracy przy komputerze – porady

Osoby, które korzystają z komputerów przez dłuższy czas, mogą odczuwać dyskomfort lub ból w wyniku złej postawy, nieprawidłowego ustawienia lub użycia komponentów stanowiska przy komputerze lub innych czynników. Ergonomia pracy przy komputerze jest bardzo istotna. W większości przypadków istnieją stosunkowo proste i niedrogie środki naprawcze, które można zastosować w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa dyskomfortu lub urazu. Większość pracowników po dłuższym czasie skarży się na dyskomfort i różnego rodzaju dolegliwości związane z nieergonomicznym stanowiskiem swojej pracy. Ergonomia w pracy przy komputerze pozwala unikać wszystkich tych nieprzyjemnych przeżyć. Wdrożenie odpowiednich zasad ułatwia pracę i sprowadza balans pomiędzy środowiskiem pracy, a pracownikiem.

 

ergonomia w pracy

Problem z laptopami

Laptopy są lekkie, przenośne i wygodne, dzięki czemu możemy być w kontakcie z domem, biurem i szkołą niemal z każdego miejsca. Niestety, kompaktowa konstrukcja laptopa, z dołączonym ekranem i klawiaturą, zmusza użytkowników laptopa do niewygodnej pozycji. Gdy ekran znajduje się na odpowiedniej wysokości, pozycja klawiatury jest zbyt wysoka, a gdy klawiatura znajduje się na właściwej wysokości, ekran jest zbyt niski.