Farba do sitodruku – stwórz oryginalny nadruk

Farba do sitodruku – stwórz oryginalny nadruk

23 kwietnia, 2019 Wyłączono przez RG

Sitodruk to jedna z najpopularniejszych technik druku. Wykorzystuje się w niej specjalnie dedykowaną formę drukową, która zwana jest także szablonem. Na tym szablonie umieszcza się siatkę stworzoną z tkaniny, włókien syntetycznych, a czasami z metalowych drutów. Ważnym elementem, niezbędnym do realizacji nadruku w tej technice jest farba do sitodruku.

Farba do sitodruku – dostępna w rozmaitych kolorach

Technika jaką jest sitodruk powstała, aby nanosić dowolne nadruki na duże powierzchnie. Sitodruk to technologia, która stosowana jest powszechnie oraz cechuje się dużymi możliwościami. Nada się doskonale podczas nanoszenia nadruku zarówno na duże, jak i małe elementy. Farba do sitodruku to niezbędny element, bez którego nie ma mowy o jakimkolwiek nadruku. Występują one w przeróżnych barwach i wariantach.

Sprawdź jakie rodzaje farb do sitodruku wyróżniamy

farba do sitodruku - w użyciu

Farba do sitodruku występuje pod wieloma odsłonami. Spotkać się można z winylową farbą, która tworzona jest na bazie winylu. Jest ona elastyczna, doskonale kryje, a także charakteryzuje się matowym wykończeniem. Farba ta wykazuje się dobrą odpornością chemiczną oraz jest bardzo wydajna. Głównie stosuje się ją do druku na miękkim oraz sztywnym PCV. Kolejnym rodzajem farby do sitodruku jest farba poliuretanowa, która wytwarzana jest na bazie rozpuszczalników. Sprawdza się ona idealnie podczas nadruków na materiałowych powierzchniach oraz tkaninach, które absorbują wodę. Farba ta szybko schnie oraz jest sprężysta.