Fault manager – na czym polega to stanowisko?

Fault manager – na czym polega to stanowisko?

5 listopada, 2021 Wyłączono przez Z S

Szukasz ciekawej pracy? Obecnie znaleźć można wiele ciekawych ofert. Wśród z nich znajduje się ta na stanowisko fault manager. Na czym polega i czy to przyszłościowy kierunek?

Kim jest fault manager?

Obecnie znaleźć można wiele ofert pracy, jeśli chodzi o stanowisko jakim jest fault manager. Osoba z tym tytułem odpowiedzialna jest za zarządzanie usterkami w dziale SW R&D. Współpracuje również ściśle z innymi działami. Ustala on priorytety oraz weryfikuje wprowadzone zmiany. Jest to bardzo odpowiedzialne stanowisko.

1cdcd7a2 45bd 45b4 b211 370d10a58a6c

Obowiązki fault managera

Obowiązki na takim stanowisku różnią się w zależności od firmy. Jednak jest to osoba odpowiedzialna za cały projekt i to ona odpowiada za jego realizację? Jakie umiejętności są zatem wymagane na stanowisku fault managera? Bardzo często możemy spotkać w ofertach pracy wyższe wykształcenie w dziedzinie informatyki, inżynierii oprogramowania, lub też zarządzania. Dobrze jest mieć także doświadczenie w zarządzaniu różnego rodzaju projektami. Jednak znajomość branży to nie wszystko. Bardzo ceniona na tym stanowisku jest umiejętność komunikacji, oraz znajomość języków obcych, ponieważ coraz więcej firm tworzy międzynarodowe środowiska pracy.

Jest to bardzo wymagające stanowisko, jednak pozwala na duży rozwój. W wielu miejscach jest to również opłacalne pod względem finansowym, dlatego zdecydowanie warto jest wziąć je pod uwagę.