Gąbka ścierna: akcesorium dla majsterkowicza

Gąbka ścierna: akcesorium dla majsterkowicza

9 sierpnia, 2019 Wyłączono przez JP

Majsterkowanie i tworzenie domowych przeróbek stało się niezwykle popularne. Dzięki dostępności materiałów i produktów polerskich niezwykle szybko przerobimy babciną komodę na nowoczesną i piękną skrzynię do przechowywania odzieży, obuwia i wielu innych dodatków.

Dowiedz się, co możesz zrobić przy pomocy gąbki ściernej!

Specyfikacja produktu i jego zastosowanie

Twoim najlepszym przyjacielem powinna być gąbka ścierna czyli szmatka o piaskowej fakturze dzięki której błyskawicznie oczyścisz powierzchnię i nadasz jej odpowiedniej struktury. Nawet nie do końca oczyszczone drewno będzie wyglądało niezwykle szykownie i oryginalnie. Nie wspominając już o innych powierzchniach kolorowych na których zbudujesz wspaniały wzór.

Gąbka ścierna

Wykorzystać możemy ją również do oczyszczania ścian tynkowanych i innych powierzchni gipsowych. Po wyschnięciu tynku lub zaprawy należy delikatnie, kolistymi ruchami, oczyścić powierzchnię i cieszyć się niezwykła fakturą powierzchni. Doskonale w takim przypadku sprawdzą się jasne farby lub bezbarwne lakiery. Zabezpieczą ją lecz nie wpłyną negatywnie na jakość mebla, więc dalsza obróbka będzie możliwa. Pamiętaj by używać gąbki ściernej o różnych gramaturach. Zbyt duży nacisk lub za duża grubość ziaren może negatywnie wpłynąć na ich strukturę