Gadżety dla gryzoni: trudny wybór?

Gadżety dla gryzoni: trudny wybór?

29 marca, 2019 Wyłączono przez AD

Gryzonie to te zwierzątka domowe, które często są niedoceniane. Niejednokrotnie słyszy się, że po co komu chomik/królik/mysz/szczur (w zasadzie można wymieniać tu bez końca i wstawiać dowolną nazwę gatunku małych podopiecznych, które nie są psem lub kotem), skoro jedyne co robi, to je, śpi i do tego trzeba po nim sprzątać. Ale po co byłyby wszystkie dostępne w sklepach gadżety dla gryzoni, gdyby tylko spały i jadły? Przyjrzyjmy się dziś najciekawszym przykładom.

W jakie gadżety dla gryzoni warto się zaopatrzyć?

Kupując świnkę morską oczywiście trzeba będzie pomyśleć o innych akcesoriach niż podczas przygarniania pod swoją opiekę dwóch chomików. Już w ogóle innym tematem będzie aranżowanie otoczenia dla fretek czy łasiczek, które to potrzebują dużo więcej ruchu. Zatem pierwszy ważny krok w zrozumieniu, jakie gadżety dla gryzoni będzie potrzebował nasz podopieczny, to wzięcie pod uwagę rozmiaru mieszkania, klatki i ilości ruchu, która jest niezbędna konkretnemu gatunkowi – a nawet odmianie. W przypadku wspomnianych fretek warto pomyśleć o schodkach/półkach, które będą imitować leśne gałęzie. Króliki pokochają wszystko, co służy obgryzaniu – i wtedy zostawią twoje biedne kable od internetu, które mechanik naprawiał już trzy razy w tym miesiącu – i przytulaniu. Natomiast chomiki oczywiście uwielbiają biegać w swoich kołowrotkach. Dla każdego coś innego.

świnki morskie: gadżety dla gryzoni

Gdzie wybór będzie szeroki i łatwy: sklepy zoologiczne online

O ile akcesoria dla fretek bardzo trudno znaleźć w internecie, o tyle z królikami czy świnkami morskimi sprawa jest już nieco łatwiejsza. Wystarczy drobny research i od razu w wyszukiwarce pojawią się dziesiątki sklepów zoologicznych online, które zaproponują nam fantastyczne gadżety dla gryzoni. My jako redakcja możemy gorąco polecić te znajdujące się w sklepie zoologicznym online Animalia. Zachwyciło nas wszystko, od gryzaków po kołderki!