Gniazda niemowlęce – praktyczne rozwiązanie dla młodej mamy

Gniazda niemowlęce – praktyczne rozwiązanie dla młodej mamy

27 lutego, 2019 Wyłączono przez KK

Jesteś młodym rodzicem i poszukujesz praktycznych rozwiązań, które ułatwią opiekę nad niemowlęciem? Wypróbuj gniazda niemowlęce. To stosunkowo nowy produkt, który ma wiele przydatnych zastosowań. Sprawdź jakich!

Gniazda niemowlęce to idealne rozwiązanie dla młodych mam.

Najważniejsze zastosowania gniazd niemowlęcych

Gniazda niemowlęce to prosty sposób na zagwarantowanie swojemu maleństwu komfortu i bezpieczeństwa podczas snu. Gniazda inaczej nazywamy kokonami. Są to małe materace z materiałowymi ściankami, które otulają dziecko podczas snu. Dzięki nim możemy być pewni, że dziecko nie wypadnie, nie przekręci się i nie zrobi sobie krzywdy. W łóżeczku dziecko, zwłaszcza niemowlę, ma dużo przestrzeni, nie jest to więc tak bezpieczne rozwiązanie jak gniazda, które ograniczają przestrzeń dziecka. Gniazda można włożyć do łóżeczka, położyć na kanapie bądź na dywanie. Kokon może również służyć jako przewijak, mata do zabawy czy łóżeczko turystyczne.

Gniazda niemowlęce inaczej nazywamy kokonami.

Gniazda niemowlęce – rodzaje

Pomimo tego, że gniazda to nowe rozwiązanie, na rynku istnieje już wiele ich rodzajów. Kokony często wyposażone są w specjalny sznureczek, za pomocą którego możemy regulować – zwiększać bądź zmniejszać – przestrzeń w gnieździe. Wiele z kokonów ma odpinane ścianki. Jest to wygodne rozwiązanie. Gdy dziecko podrośnie, możemy kłaść je na samym materacu, który jest grubszy niż kocyk i w razie wypadku zapewni lepszą asekurację.

Jak widać, gniazda niemowlęce to wygodne i bezpieczne rozwiązanie, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia maluszka. Jeżeli jesteś młodym rodzicem, na pewno docenisz ich szerokie zastosowanie.