Gospodarze Euro 2020 – zobacz gdzie odbędą się piłkarskie widowiska

Gospodarze Euro 2020 – zobacz gdzie odbędą się piłkarskie widowiska

4 maja, 2020 Wyłączono przez RG

W tym roku odbędą się 60 mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które postanowiono zorganizować w 12 miastach z 12 krajów. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy najważniejsze informacje dotyczące tego wydarzenia. Z poniższego artykułu dowiecie się między innymi jacy są gospodarze Euro 2020. Zapraszamy do lektury!

Gospodarze Euro 2020 – sprawdź dlaczego jest ich aż kilkunastu

Jeśli jesteś fanem piłki nożnej i chętnie oglądasz mecze w telewizji to z pewnością ciekawi Cię, dlaczego gospodarze Euro 2020 to w tym roku nie jeden a kilka krajów? Tak jak wspominaliśmy już we wstępie, w tym roku ma miejsce 60 rocznica tego niesamowitego turnieju. Z tej okazji zespół Michel Platini zadecydował o przeprowadzeniu go w 12 różnych miastach. Warto dodać, że Państwa które organizują ten turniej, nie będą miały zapewnionego udziału w finale.

W jakich krajach odbędą się mistrzostwa Europy?

Gospodarze Euro 2020 to między innymi Holandia, Azerbejdżan, Hiszpania, Węgry, Rumunia, Irlandia, Szkocja, Dania, Anglia, Niemcy, Rosja oraz Włochy. Mecze będą odbywać się w Amsterdamie, Baku, Bilbao, Budapeszcie, Bukareszcie, Dublinie, Glasgow, Kopenhadze, Londynie, Monachium, Petersburgu oraz Rzymie. Nie ma wątpliwości co do tego, że będzie to widowisko na najwyższym poziomie. Należy wspomnieć jednak o tym, że rozgrywki Euro odbędą się najwcześniej w 2021 roku z racji pandemii koronawirusa. Mamy nadzieję, że pomimo takiej sytuacji, mistrzostwa będą prawdziwą gratką dla fanów futbolu w całej Europie i na świecie.

gospodarze euro 2020