Gra balansująca – bądź oazą spokoju w obliczu przeciwności

Gra balansująca – bądź oazą spokoju w obliczu przeciwności

11 lipca, 2019 Wyłączono przez KB

Gra balansująca to produkt, który składa się z kilku elementów. Głównym jest platforma posiadająca półokrągły brzeg. Dzięki temu niestandardowemu kształtowi buja się ona w tył i w przód. Takie wahania mogą się uskuteczniać także na prostych powierzchniach. Sprawia to, że postawiony na stole bądź na podłodze waha się w te i z powrotem dokładnie tak jak bieguny bujanego krzesła.

Gra balansująca – pierwsza próba nigdy się nie udaje

Platformy te w bujanych krzesłach przyjmują niekiedy bardzo wymyślne kształty. Czasem może to być kotek, innym razem zaś piesek a nawet słonik! Wieloryb i sowa również może być podstawą naszej gry.

 

dłoń dziecka i ojca którzy mają bawić się gry balansująceGra balansująca zawiera również zestaw elementów o różnej wadze, należy je ustawić tak, by cała konstrukcja się nie przewróciła, ale utrzymywała się w równowadze. To nie jest takie proste, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci – każdy ma momenty irytacji. Niekiedy musi dojść do wielu prób (i jeszcze większej ilości błędów), by ustalić idealne ułożenie elementów i by cała konstrukcja była stabilna. Gdy już nam się uda, wówczas trzeba trzymać od niej z daleka wszystkie osoby które mógłby ją popsuć – rączki młodszego rodzeństwa jak również merdające ogony nie są pożądane.

Chaos czy oaza spokoju?

Czego może nauczyć dziecko, ale również nas dorosłych gra balansująca? Zdecydowanie – spokoju i opanowania, które nabywa się dopiero po tym, jak spotkamy się z wieloma przeciwnościami…