Historia choroby pacjenta – dokumentacja w placówkach medycznych

Historia choroby pacjenta – dokumentacja w placówkach medycznych

3 czerwca, 2020 Wyłączono przez MW

Każda placówka medyczna, tj. szpital czy przychodnia posiada wiele dokumentów prowadzonych zgodnie z przyjętymi zasadami. Musza one być zgodne z wymaganiami Ministerstwa zdrowia. Przykładem jest historia choroby pacjenta, która zakładana w momencie przyjęcia pacjenta do szpitala. W wielu placówkach medycznych występują podobne zasady prowadzenia takich dokumentacji. Co ważne, pacjenta ma prawo do wglądu swojej dokumentacji. Jak powinien wyglądać taki druk?

Historia choroby pacjenta

Historia choroby pacjenta – dokument w formie pisemnej i elektronicznej

Wiele placówek medycznych prowadzi wszelkie dokumentacje w sposób tradycyjny, czyli pisemny. Jednak coraz częściej można spotkać się z prowadzeniem taki dokumentów w formie elektronicznej. Historia choroby pacjenta to bardzo ważny druk, który powinien spełniać szereg wymagań. W Drukarni UniDruk drukuje się te dokumenty na papierze offsetowym 70g. Warto zadbać , aby były one w pełni czytelne i zgodne z wymaganiami Ministerstwa Zdrowia.

Jak wygląda druk – historia choroby pacjenta?

W ofercie można znaleźć uniwersalny druk, który sprawdzi się w przechodniach czy innych placówkach medycznych. Historia choroby pacjenta to druk cięty wzdłużnie – po złożeniu składa się z czterech stron. Na specjalne życzenie klienta na dokumencie tym może być wdrukowane na stałe logo lub dane przychodni. Taka personalizacja jest dziś bardzo pozytywnie odbierana. Druk ten zawiera podstawowe dane pacjenta oraz szczegółowo opisany wywiad. Powinien on zawierać objawy choroby i jej rozpoznanie, leczenie, wszelkie uwagi i podpis lekarza. Dokument ten jest przechowywane w bezpiecznym miejscu w placówce medycznej.