Hulajnoga elektryczna – wybierz sprzęt dla siebie

Hulajnoga elektryczna – wybierz sprzęt dla siebie

2 sierpnia, 2018 Wyłączono przez BT

Jeżeli szukasz sposobu na sprawne przemieszczanie się po zatłoczonym mieście, lub krótkie, rekreacyjne wypady po męczącym dniu – być może hulajnoga elektryczna jest właśnie dla Ciebie. Ten niewielki sprzęt ułatwi dojazd do pracy, szkoły i na spotkania ze znajomymi. Będzie też świetnym sposobem na wypoczynek.

Hulajnoga elektryczna po złożeniu zwykle zajmuje niewiele miejsca

Hulajnoga elektryczna – podstawowe cechy

Decydując się na zakup takiego produktu, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. Po pierwsze, sprawdźmy wymiary i dopuszczalną wagę użytkownika. Hulajnoga elektryczna powinna być do nas dobrze dopasowana. Dzięki temu poruszanie się przy jej użyciu będzie wygodne i nie pojawi się ryzyko uszkodzenia pojazdu. Pod tym względem możemy oczywiście wyróżnić sprzęt przeznaczony dla dzieci i dorosłych. Sprawdźmy również wagę samego pojazdu – wybierając lekką hulajnogę elektryczną, z łatwością zabierzemy ją ze sobą do budynku.

Hulajnogi elektryczne często są wyposażone w czytelny wyświetlacz

Zasięg pojazdu

Jedną z najważniejszych informacji jest teoretyczny zasięg, jaki możemy pokonać na jednym ładowaniu. Wpływa na to jednak sporo czynników. Pierwszym jest oczywiście pojemność baterii. Istotny będzie także sposób użytkowania – prędkość jazdy, przewyższenia – a także waga użytkownika. Standardowa hulajnoga elektryczna pozwala przejechać 20-30 km. Znajdziemy jednak modele, które w zależności od trybu jazdy mają zasięg na poziomie nawet 50 km.