Jak działają tabletki na rzucenie palenia?

Jak działają tabletki na rzucenie palenia?

1 lutego, 2022 Wyłączono przez A S T A

Tabletki na rzucenie palenia mogą wesprzeć w rezygnacji z tego jakże destrukcyjnego nałogu, który szkodzi zdrowiu. Jednak w jaki dokładnie sposób działają tego typu preparaty? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Działanie tabletek na rzucenie palenia

Jednym ze składników zawartych w tego typu preparatach jest cytyzyna. Ma ona działanie, które jest podobne do nikotyny, choć jest substancją organiczną o pochodzeniu roślinnym. Jej wpływ polega na oszukiwaniu organizmu, poprzez proces pobudzania autonomicznego układu nerwowego. Substancja ta pobudza też ośrodki odpowiedzialne za wydzielanie dopaminy oraz adrenaliny. Co niemniej istotne, sama nie ma działania uzależniającego na organizm.

pexels karolina grabowska 4046996 1

Preparaty z nikotyną

Na rynku można znaleźć również preparaty zawierające nikotynę, które przyjmuje się w ramach kuracji. Dawka zmniejsza się jednak wraz z upływem czasu, co ma na celu całkowite odstawienie papierosów. Jak długo trwa taka kuracja? Zazwyczaj od 8 do 10 tygodni, w zależności od wybranego środka. W praktyce mogą być to nie tylko tabletki, ale również gumy do żucia oraz plastry wydzielające tę substancję.

Tabletki na rzucenie palenia mogą być sposobem na to, aby raz na zawsze pozbyć się tego jakże destrukcyjnego nałogu. Jeśli chodzi o zakup tego typu środków, to są one dostępne przede wszystkim w aptekach stacjonarnych oraz online, w różnych cenach.