Jak nauczyć się spać na plecach? 3 praktyczne wskazówki

Jak nauczyć się spać na plecach? 3 praktyczne wskazówki

26 kwietnia, 2021 Wyłączono przez P K E

Od lat lekarze i rehabilitanci przekonują, że pozycja na plecach podczas snu, jest zdecydowanie najlepsza dla naszego organizmu i kręgosłupa. Niestety większość z nas przyzwyczajona jest do spania na brzuchu lub boku, a wizja zmiany naszywka wydaje się abstrakcyjna. Zatem jak nauczyć się spać na plecach? Podpowiadamy!

Zalety spania na plecach

Noc to wyjątkowy czas dla organizmu, kiedy to podczas snu, ciało ma szanse zregenerować się po całym dniu i przygotować na kolejny. Dla znaczącej większości osób naturalną pozycją podczas snu, jest leżenie na boku lub na brzuchu. Pozycja embrionalna obciąża jednak kręgosłup, leżenie na plecach utrudnia zaś pracę narządów wewnętrznych. Spanie na plecach pozwala utrzymać kręgosłup w jednej linii, może minimalizować bóle napięciowe głowy, a także zapobiega powstawaniu obrzęków, odcisków i zmarszczek. Co więcej, nauczenie się tego jest jedynie kwestią przyzwyczajenia i dobrego przygotowania.

Sposoby jak nauczyć się spać na plecach.

Jak nauczyć się spać na plecach?

Higiena snu ma kolosalny wpływ na nasze zdrowie, formę i samopoczucie. Przesypiamy praktycznie jedną trzecią życia, dlatego warto sprawić by nocny odpoczynek przynosił maksimum korzyści dla organizmu. Jak nauczyć się spać na plecach, aby zapewnić sobie zdrowy kręgosłup wolny od bólu? Należy zadbać o:

  • Dobry materac – nieco twardszy, dostosowany do masy ciała
  • Odpowiednia poduszka – świetnie w tej roli sprawdzi się rulon pod szyją
  • Poduszka pod kolanami – chroni odcinek kulszowy kręgosłupa i pomaga zachować odpowiednią pozycję podczas snu

Właściwe przygotowanie znacząco pomaga nauczyć się spania na plecach. Gra jest warta świeczki, warto więc skupić się na korzyściach zdrowotnych i poświecić czas na zmianę nawyków.