Jak słuchać audiobooków? Podpowiadamy

24 lutego, 2022 Wyłączono przez KL

Lubisz czytać, ale ostatnimi czasy trudno znaleźć czas na tę czynność? Najwyższy czas, aby dowiedzieć się, jak słuchać audiobooków i mieć wybraną lekturę zawsze ze sobą!

jak słuchać audiobooków porady

Jak słuchać audiobooków?

Audiobook to sposób na zapoznanie się z ciekawą lekturą, kiedy nie ma się czasu na czytanie książki w postaci papierowej bądź elektronicznej. Z tego powodu do słuchaczy audiobooków najczęściej można zaliczyć kierowców, rodziców małych dzieci, biegaczy i po prostu zabiegane osoby. Jednak na początku przygody z książkami audio często powstaje problem: jak słuchać audiobooków?

Przede wszystkim, trzeba kupić wybraną książkę w postaci audiobooka (zazwyczaj tytuł jest odpowiednio zaznaczony). Po dokonaniu zakupu otrzymujesz dostęp do pliku mp3, którego możesz słuchać na dowolnym urządzeniu, które odtwarza takie pliki.

Możesz śledzić fabułę upragnionej książki, prowadząc samochód lub dojeżdżając komunikacją miejską, sprzątając lub gotując, na spacerze lub podczas treningu. Wszystko zależy od Ciebie!

jak słuchać audiobooków? w aplikacji

Na czym odtwarzać audiobooki?

Jako że audiobooki to pliki mp3, można je odtworzyć na komputerze, laptopie, tablecie, smartfonie lub odtwarzaczu mp3. Jeśli planujesz słuchać książki na zewnątrz, przydadzą się też słuchawki.

Jeśli wybierasz tablet lub smartfon, możesz dodatkowo skorzystać z aplikacji do słuchania audiobooków. Kupiony w wybranej księgarni internetowej audiobook pojawi się na Twojej półce w aplikacji i będzie dostępny do ściągnięcia oraz do słuchania online, czyli bez zaśmiecania pamięci urządzenia.