Jak stosować leki na zapalenie zatok?

Jak stosować leki na zapalenie zatok?

6 sierpnia, 2021 Wyłączono przez A S T A

Statystyki pokazują, że przynajmniej raz w życiu, co 3. osoba doświadczy zapalenia zatok. W szybszym wyleczeniu mogą pomóc leki na zapalenie zatok, które dostępne są w aptekach. Co wyróżnia takie preparaty, jakie jest ich działanie oraz jak prawidłowo je stosować?

Objawy zapalenia zatok i jego leczenie

Za występowanie dolegliwości najczęściej odpowiadają wirusy i bakterie, choć do czynników ryzyka zapalenia zatok należy zaliczyć także urazy mechaniczne nosa, a nawet skrzywioną przegrodę nosową. Choroba objawia się przede wszystkim bólem głowy i twarzy, głównie u nasady nosa. Często pojawia się także nieżyt, a nawet przejściowe kłopoty z węchem. Aby poradzić sobie z takimi nieprzyjemnymi objawami, można wdrożyć leki na zapalenie zatok dostępne najczęściej bez recepty.

pexels andrea piacquadio 3765115

Leki na zapalenie zatok jako sposób zwalczenia choroby

Trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, aby nie ignorować tej choroby, gdyż nieleczona może doprowadzić do powikłań takich jak zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Radzenie sobie z problemem zależy jednak przede wszystkim od tego, co doprowadziło do pojawienia się dolegliwości. Jeśli bakterie, konieczna będzie antybiotykoterapia wdrożona przez lekarza. Natomiast w przypadku dokuczliwego bólu, warto sięgnąć po ogólnodostępne preparaty apteczne takie jak paracetamol.

Osoby doświadczające przedłużającego się zapalenia zatok powinny także bezwzględnie skonsultować się z lekarzem, aby uniknąć powikłań po chorobie.