Jak układać panele dachowe na rąbek?

Jak układać panele dachowe na rąbek?

14 września, 2021 Wyłączono przez A S T A

Takie panele cieszą się obecnie naprawdę dużą popularnością. Nic dziwnego: są nie tylko piękne, ale i estetyczne. Wiele osób zastanawia się jednak, jak układać panele dachowe na rąbek oraz czy jest to trudne.

Jak układać panele dachowe na rąbek, czyli przygotowanie przede wszystkim

Istotnym etapem jest przygotowanie do montażu oraz stosowanie się do zaleceń producenta. W praktyce mogą być one stosowane nie tylko na konstrukcjach razem z pełnym deskowaniem, ale też na dachach wentylowanych. Jak układać panele dachowe na rąbek w tej sytuacji? Okazuje się, że należy zrobić to po zamontowaniu obróbek blacharskich, w tym pasa nadrynnowego i koszowego, a także podkonstrukcji.

pexels lisa 1666466

Sposób instalacji krok po kroju

Takie panele należy montować prostopadle do okapu i mocować do każdej z łat. Co ważne kierunek instalacji jest dowolny, przy czym zazwyczaj powinien być on przeciwny do występowania wiatrów. Istotne znaczenie ma także pozostawienie przestrzeni dylatacyjnej, które zmieniają się wraz ze zmianami temperatury. Ważne jest dodatkowo zamontowanie poza okapem pierwszego panelu, najlepiej w odległości od 4 do 5 cm poza nim.

Jak widać sposób montażu paneli dachowych na rąbek wymaga znajomości sztuki dekarskiej, aby cały proces wykonać w sposób prawidłowy, zgodny ze sztuką. Dzięki temu konstrukcja będzie naprawdę solidna.