Jak wybrać gogle rowerowe?

Jak wybrać gogle rowerowe?

7 kwietnia, 2021 Wyłączono przez A S T A

Ochrona oczu jest ważna na co dzień, również podczas uprawiania sportu, w tym zwłaszcza jazdy na rowerze. Pomagają w tym odpowiednie gogle rowerowe, przy czym na rynku jest wiele ich rodzajów. Na co więc zwracać uwagę przy wyborze?

Spis treści

Wybór gogli rowerowych ze względu na wygodę

Pierwszym istotnym kryterium jest to, aby gogle do jazdy na rowerze były jak najbardziej wygodne. Nie mogą więc zbyt mocno przylegać do skóry wokół oczu, będzie to bowiem powodowało otarcia i ból. Aby tego uniknąć, ważne jest przymierzenie takich gogli, co można zrobić zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i po zakupie online. Wiele wariantów pozwala też na dostosowanie długości paska, co pozwoli wybrać najbardziej komfortowe dopasowanie.

Jak zadbać o bezpieczeństwo oczu w goglach?

Gogle rowerowe mają też skutecznie zabezpieczać oczy, choćby na wypadek uderzenia kamieniem. Dlatego muszą mieć solidną szybkę, która powinna przylegać do twarzy również po bokach. Istotne jest dodatkowo to, że gogle rowerowe chronią wzrok przed promieniami słonecznymi. Najlepiej więc, by posiadały odpowiedni filtr, co najmniej UV400.

Trzej mężczyźni na rowerach, każdy z nich ma na sobie gogle rowerowe.

Podczas bardziej wyczynowej jazdy przyda się, aby gogle posiadały również odpowiednio zaprojektowaną wentylację. Jest to ważne przede wszystkim dlatego, że chroni ona przed niebezpiecznym w skutkach parowaniem szybki, o co nietrudno, zwłaszcza podczas bardziej wyczynowych warunków. Przykładem jest choćby jazda w deszczu.

Jak widać dobór gogli rowerowych nie jest najłatwiejszym zadaniem, jednak dzięki kilku prostym krokom można upewnić się, że zakup będzie udany.