Jak wybrać miski WC?

Jak wybrać miski WC?

27 listopada, 2018 Wyłączono przez SP

Przedstawiamy kolejny artykuł, który można byłoby wpisać w cykl: „trudne wybory całkiem prostych rzeczy”, i radzimy, jak dobrać miski do WC. Na co zwrócić uwagę? Jakie czynniki determinują decyzję? Wierzymy, że po lekturze tego tekstu nie będą już mieli Państwo wątpliwości.

Jakie miski WC są dostępne?

Na rynku są dostępne miski wiszące i stojące, ze zbiornikami montowanymi w formie kompaktowej albo podtynkowo. Mogą mieć odpływy uniwersalne, pionowe i poziome. Być sprzedawane w zestawie z deską sedesową lub bez niej.

miski do wc montowane podtynkowo

Od czego zależy wybór miski WC?

Wybór uzależniamy od tego, czy miski WC mają być docelowo montowane w toalecie w budynku użyteczności publicznej, czy w prywatnym mieszkaniu. Czy posłuży dzieciom, czy dorosłym, a może wszystkim. A wreszcie: czy ma być dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, czy nie.

miski wc kompaktowe

Gdzie je kupić?

Miski WC można kupić oczywiście w sklepach stacjonarnych, gdzie będziemy mogli się im przyjrzeć i sprawdzić, czy wymiary odpowiadają podanym w katalogu, albo w internecie, gdzie porównamy ceny i sprawdzimy opinie użytkowników. Ta druga opcja jest o tyle lepsze, że pozwoli na znalezienie tańszej oferty. Ostatecznie produkt możemy obejrzeć na żywo, a później kupić online, na przykład tutaj: https://www.ceneo.pl/Miski_WC