Jak wybrać najlepszy wózek inwalidzki?

Jak wybrać najlepszy wózek inwalidzki?

23 sierpnia, 2022 Wyłączono przez Jko

Wózek inwalidzki to nie tylko pomoc w poruszaniu się, ale również przedłużenie ciała, które pomaga ludziom odzyskać niezależność i poruszać się po świecie. Dzisiejsze wózki inwalidzkie są dostępne w szerokiej gamie stylów i opcji, aby zaspokoić potrzeby bardzo zróżnicowanej populacji, która z nich korzysta. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wózka inwalidzkiego przez kilka dni, czy przez resztę życia, zachowanie swobody poruszania się jest ważne i może znacząco wpłynąć na twoje zdrowie emocjonalne, psychiczne i fizyczne. Zanim zakupisz wózek inwalidzki, odpowiedz sobie na szereg ważnych pytań, które pomogą ci w wyborze odpowiedniego modelu.

Jak długo będziesz korzystać z wózka inwalidzkiego?

Ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie osoby korzystające z wózka inwalidzkiego robią to przez większość godzin w ciągu dnia. Czasami wózek inwalidzki jest transportem uzupełniającym lub jest używany od czasu do czasu w miejsce innego urządzenia. Dla tych, którzy nazywają wózek inwalidzki swoim podstawowym środkiem transportu, rozważania będą inne niż dla tych, którzy korzystają z niego tylko przez jakiś czas. Osoby spędzające większość czasu na wózku inwalidzkim potrzebują krzesła z funkcjami wykraczającymi poza standardowe wyposażenie. Czy zamierzasz korzystać z wózka inwalidzkiego w pełnym wymiarze godzin, czy jako rozwiązanie mobilności tylko w określonych sytuacjach? Dodatkowo, czy będziesz korzystać z niego przez stosunkowo krótki czas, czy jest to stały dodatek do Twojego życia? Rozważenie tych dwóch pytań pomoże ci lepiej określić, jaki rodzaj wózka najlepiej odpowiada twoim potrzebom.

pexels judita tamosiunaite 2026764 1 1

Ile wsparcia potrzebujesz?

Jeśli twoja kontrola motoryczna jest zagrożona lub masz trudności z utrzymaniem górnej i dolnej części ciała, być może będziesz musiał rozważyć wózek inwalidzki z wysokim oparciem lub krzesło ze zwiększonymi opcjami bezpieczeństwa i wsparcia, takimi jak pasy bezpieczeństwa, zagłówki i boczne stabilizatory. Jeśli potrzebujesz nieco mniejszego wsparcia, ale nadal będziesz korzystać z wózka głównie w pełnym wymiarze godzin, lekki, ergonomiczny wózek inwalidzki będzie lepszym wyborem.