Jak wziąć dobry kredyt? Kilka praktycznych porad

Jak wziąć dobry kredyt? Kilka praktycznych porad

3 lutego, 2018 Wyłączono przez AN

W naszym kraju istnieje przeświadczenie, że należy mieć własne mieszkanie, własny samochód, własne meble i inne. Np. w Niemczech ludzie żyją całe życie w wynajmowanych mieszkaniach i nie widzą w tym fakcie żadnego problemu. Jednak u nas wszystko wygląda inaczej, ludzie chcą osiągać wolność i mieć coś „na własność”. Stąd wielu młodych ludzi bierze na mieszkanie pożyczki. Jak wziąć dobry kredyt? Pora na kilka wskazówek.

Czym charakteryzuje się dobry kredyt

Zanim odpowiemy sobie na pytanie jak wziąć dobry kredyt, warto się zastanowić, co właściwie oznacza, że pożyczka jest „dobra”. Będzie taka, jeśli:jak wziąć dobry kredyt

  • jedna rata nie rujnuje Twojego portfela,
  • nie będziesz spłacał go do samej śmierci,
  • pozwoli Ci na spełnienie marzeń i nie przyprawi o siwe włosy.

Doskonale dopasowany kredyt taki właśnie jest. Bierze pod uwagę Twoje cechy, możliwości, marzenia. Pasuje do Ciebie jak ulał. 🙂

Więc jak wziąć dobry kredyt?

Po pierwsze – pomyśl dokładnie jaka jest Twoja zdolność kredytowa. Możesz przeprowadzić jej specjalistyczną wycenę (nie idź tylko do zbyt wielu banków – zobaczą, żeś desperat 😉 ) lub obliczyć ją sam.

Po drugie – pamiętaj, aby przed wzięciem dużego kredytu pospłacać wszelkie małe pożyczki. Tym samym bank widzi, że potrafisz to zrobić i chętniej przyzna Ci pieniądze.

Po trzecie – zapomnij o kartach kredytowych – to tylko niepotrzebne koszta. Poza tym zaburzą Twoją zdolność opłaty i może być to źle widziane przez bank.

 

Kredyt wcale nie musi być Twoją największą zmorą. Warto tylko okazać trochę rozsądku.

Po więcej informacji i więcej skutecznych porad zapraszamy do tego ciekawego artykułu, który radzi jak wziąć dobry kredyt i wytyka kilka najczęstszych błędów przy tej praktyce.

A po wzięciu dobrej pożyczki? Możesz już przeglądać ogłoszenia nieruchomości… 😉

jak wziąć dobry kredyt