Wskazówki jak zachęcić dziecko do noszenia odblasków

Wskazówki jak zachęcić dziecko do noszenia odblasków

23 stycznia, 2023 Wyłączono przez DB

Czy wiesz, że prawdopodobieństwo potrącenia przez pojazd jako pieszy, biegacz lub rowerzysta dramatycznie wzrasta w określonych porach dnia? W rzeczywistości 75 procent wypadków, w których giną piesi, ma miejsce o świcie, o zmierzchu lub w nocy. Ta statystyka podkreśla znaczenie noszenia odpowiedniej odzieży odblaskowej zarówno w przypadku dzieci jak i dorosłych. Jak zachęcić dziecko do noszenia odblasków?

Dlaczego wszyscy powinniśmy nosić odblaskowe elementy?

odblaski dla dzieci 768x597 1

Kiedy kierowcy mają problemy z widzeniem Cię, narażasz się na znacznie większe ryzyko obrażeń, a nawet śmierci. Niezależnie od tego, czy jesteś rowerzystą, pieszym czy biegaczem, odpowiedni rodzaj odzieży ochronnej może zadecydować o różnicy między byciem zauważonym a tragedią. Nosząc elementy odblaskowe, unikasz bycia „niewidzialnym” dla kierowców, zwłaszcza w okresach słabego oświetlenia w ciągu dnia i nocy. Prawdopodobieństwo potrącenia przez pojazd w nocy jest cztery razy większe. ypadki zdarzają się również w ciągu dnia, zwłaszcza w obszarach o słabej widoczności, takich jak tunele. Niezależnie od tego, czy chodzi o odblaskową koszulę, lekką kurtkę odblaskową czy inną odzież odblaskową, inwestycja w bezpieczną garderobę czy odblaskowy element zapewni Ci spokój ducha i dodatkową ochronę.

Podpowiadamy jak zachęcić dziecko do noszenia odblasków

Po pierwsze dajmy naszym dzieciom przykład! Jeśli sami będziemy nosić odblaskowy bryloczek czy naklejkę, dziecko także chętniej skorzysta z takowych elementów. Więcej wskazówek jak zachęcić dziecko do noszenia odblasków znajdziesz na blogu producenta Lizard.