Jak zamówić odbiór odpadów? Praktyczne wskazówki

Jak zamówić odbiór odpadów? Praktyczne wskazówki

11 stycznia, 2022 Wyłączono przez K A

Kwestia odpadów, ich segregacji i utylizacji może być problematyczna. Przykładowo, nie każdy wie, że odpady poremontowe powinny zostać odpowiednio zutylizowane – nie wolno ich tak po prostu wyrzucić do śmietnika. Utylizacją zajmują się specjalne firmy, u których zamówisz odbiór odpadów. Jak zamówić usługę? Na początek określ, jakiego typu odpadów chcesz się pozbyć oraz jaka jest ich ilość. Na tej podstawie dobierzesz typ i rozmiar kontenera. W razie pytań czy wątpliwości, nie bój się pytać! Pracownicy każdej z firm z pewnością chętnie ci doradzą.

odbiór odpadów

Odbiór odpadów – które z nich możesz oddać?

To jakie odpady odbiera dana firma, zależy od oferowanych przez nią usług. Omówimy możliwe typy odpadów na podstawie oferty firmy EcoExpress24. Wełna mineralna, papa, czysty i zmieszany gruz – to są typowe odpady poremontowe, których nie możemy tak po prostu wyrzucić na własną rękę. Do tego dochodzą jeszcze odpady wielkogabarytowe, czyli przykładowo stare meble.

Jak wygląda sama usługa?

Odbiór odpadów to bardzo prosta usługa! Gdy zamawiasz kontener bądź worek BigBag, dostajesz informacje, kiedy mniej więcej firma podstawi je pod twój dom. Następnie pakujesz zalegający gruz czy inne odpady do worka lub kontenera i dajesz znać swojemu usługodawcy, że odpady są gotowe do odbioru. Firma przyjeżdża po nie i zabiera je z twojej posesji. Odpady trafiają do utylizacji, a ty możesz o nich zapomnieć!