Jak zostać myśliwym – warunki, które musisz spełnić

Jak zostać myśliwym – warunki, które musisz spełnić

27 czerwca, 2022 Wyłączono przez Z S

Bez względu na to czy chcesz zajmować się myślistwem hobbistycznie, czy profesjonalnie, każda osoba musi spełnić pewne warunki prawne, tak aby zajmować się tym legalnie. W takim razie jak zostać myśliwym? Sprawdź najważniejsze informacje.

Jakie warunki trzeba spełnić i jak zostać myśliwym?

Jeśli chodzi o to, jak zostać myśliwym, to trzeba spełniać pewne warunki. Przede wszystkim musisz być osobą pełnoletnią. Ważne jest również pozwolenie na broń myśliwską. Aby uzyskać pozwolenie na polowanie, trzeba również być członkiem Polskiego Związku Łowieckiego. W jaki sposób można dołączyć do tego stowarzyszenia? Aby zostać oficjalnym członkiem trzeba początkowo zapisać się do koła tego stowarzyszenia. Następnie przeprowadzany jest egzamin. Na polowanie na dany gatunek zwierzęcia jest potrzebne oddzielne pozwolenie.

jak zostać myśliwym

Ważne informacje na temat bezpiecznego polowania

Jak widzisz, aby zostać myśliwym potrzebne są specjalne pozwolenia i należy przedtem zdać odpowiedni egzamin. Ważne jest jednak również zapoznanie się z zasadami bezpiecznego polowania. Pamiętaj, że polowanie w dzień i w nocy różni się od siebie i warto jest zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt wyposażony w termowizję. Dzięki temu będziesz widzieć otoczenie nawet w gorszych warunkach. Pamiętaj również aby nie strzelać w stronę, gdzie znajdują się domy mieszkalne.