Jaki aparat słuchowy wybrać?

Jaki aparat słuchowy wybrać?

30 stycznia, 2019 Wyłączono przez SP

Ubytki słuchu to uciążliwe przypadłości. Powstają z różnych przyczyn, między innymi długotrwałych chorób czy wypadków. Niektóre z biegiem czasu postępują i przeobrażają się w całkowitą głuchotę. Jednak dla każdego stopnia niepełnosprawności w tym względzie można dobrać urządzenie, które pomoże ułatwić funkcjonowanie w obliczu niesprawności. Wobec tego: jaki aparat słuchowy wybrać?

Od czego zależy wybór aparatu słuchowego?

To, jaki aparat słuchowy koniec końców kupisz, zależy tak naprawdę od lekarza specjalisty, do którego się udasz. Decyzji nie możesz podjąć sam, bo zwyczajnie nie masz na ten temat wiedzy. Nie pomogą w tym żadne internetowe poradniki, nawet nasz, będący tylko zajawką, a dla Ciebie źródłem wskazówek na temat tego, czego możesz się spodziewać podczas rozmowy z laryngologiem.

aparat słuchowy: jaki wybrać?

Oprócz tego wybór aparatu zależy od stopnia ubytku słuchu, jaki Cię dotknął, tego, czy dotyczy jednego ucha czy obu oraz tego, na jaki sprzęt Cię stać.

Jaki aparat słuchowy wybrać przy niskim budżecie?

Jedynym aparatu, który możesz wybrać przy niewielkich możliwościach finansowych jest model mieszczący się w przedziale cenowym 1500 do 2500 zł. Takie wersje nadają się jednak tylko dla osób z niskim albo średnim poziomem ubytku słuchu. Takich, które nie prowadzą przesadnie aktywnego trybu życia i przebywają w otoczeniu z niskim poziomem hałasu.

Jeśli natomiast Twoje schorzenie wymaga aparatu wysokiej klasy, a nie stać Cię na niego, możesz starać się o refundację ze środków NFZ i PFRON.