Jaki jest najlepszy sposób na złowienie suma?

Jaki jest najlepszy sposób na złowienie suma?

18 marca, 2021 Wyłączono przez MWsz

Pasjonujesz się wędkarstwem? Jeśli tak to nasz artykuł może pomóc Ci w złowieniu swojego pierwszego suma. Zapraszamy do zapoznania się z najskuteczniejszymi sposobami.

W jaki sposób złowić suma?

Wędkarstwo jest bardzo wciągającą pasją, która zbliża nas do przyrody. Podczas jednego z wyjazdów możemy pokusić się o złowienie dorodnego duma. Nie jest to jednak takie proste. Konieczne jest prawidłowe przygotowanie się do takiego połowu. Po pierwsze musimy nabyć odpowiedni sprzęt. Na rynku wędkarskim znaleźć możemy już produkty dopasowane do połowu suma. Chodzi tutaj o specjalne haczyki czy żyłki. Ważna jest też sama przynęta. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup pełnego zestawu, dzięki któremu bez trudu uda nam się złowić suma. W internetowych sklepach wędkarskich możemy nabyć w pełni skompletowany zestaw. To znacznie ułatwia nam całe zadanie.

channel catfish 86584 640

Jaka metoda będzie najlepsza?

Kiedy skompletujemy już wszystkie potrzebne elementy sprzętu możemy przejść do samej techniki. Najpopularniejszą metodą połowu suma jest złowienie go na tzw. wątrobę. Na haku zamieszczamy właśnie wątróbkę jako przynętę. Rodzaj mięsa może być dowolny, chociaż eksperci zalecają wątrobę drobiową. Ważny jest też samo zamocowanie mięsa na haku. Może się zdarzyć, że przez złe zamocowanie bardzo szybko wyślizgnie się ona z haka. Dobrą techniką zapobiegającą temu jest nabijanie wątróbki na kotwicy przed włożeniem jej do pełnego zestawu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://poza-domem.pl/zestaw-na-suma