Jakie badania hormonalne wykonać?

Jakie badania hormonalne wykonać?

28 stycznia, 2021 Wyłączono przez MWsz

Wiele osób cierpi na choroby związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu hormonalnego i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Warto wykonywać regularne badania hormonalne. Dowiesz się o nich więcej z naszego artykułu.

Jakie badania hormonalne wykonywać profilaktycznie?

Z najnowszych wyników badań możemy dowiedzieć się, że na choroby związane z układem hormonalnym najczęściej cierpią kobiety. Nie oznacza to jednak, że mężczyźni nie muszą się badać w tym kierunku. Nic bardziej mylnego. Często nasze niepozorne dolegliwości dotyczą właśnie układy hormonalnego. Ma on ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Zdarza się, że wywołuje tak niespecyficzne zachowania jak wahania nastroju czy nawet depresję. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Badania hormonalne w pierwszej kolejności powinny dotyczyć niedoczynności lub nadczynności tarczycy. Jeśli w tym kierunku wykryte zostaną nieprawidłowości to badania powinny zostać pogłębione o już postawioną hipotetyczną diagnozę.

laboratory 313864 1280 1

Gdzie wykonać badania na tarczycę?

W obecnej sytuacji epidemiologicznej trudno jest mówić o łatwym dostępie do służby zdrowia. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy zaprzestać wykonywać badań. Dobrym sposobem są wizyty domowe. Badania hormonalne możesz wykonywać w domu. Brzmi to dziwnie, ale dotyczy wizyt domowych i badań wykonywanych przez pielęgniarki. Po umówieniu wizyty, specjalista pobierze próbki krwi do badania. Na wyniki będziesz musiał zaczekać kilka dni. To bezpieczna alternatywa dla wizyt w przychodniach, które teraz mogą być nieco zagrażające naszemu zdrowiu.