Jakie wybrać okulary sportowe damskie?

Jakie wybrać okulary sportowe damskie?

22 lipca, 2021 Wyłączono przez D W G
Uprawiając sport na świeżym powietrzu powinniśmy zadbać o ochronę naszych oczu. W przeciwnym razie może nam przeszkadzać wiatr, piasek, promieniowanie słoneczne. Jak wiadomo, zawsze w słoneczny dzień powinniśmy zadbać o ochronę przeciwsłoneczną naszych oczu. Jakie okulary sportowe damskie wybrać?

W internecie znajdziecie mnóstwo informacji dotyczących właściwości poszczególnych okularów. Pomożemy Ci z wyborem odpowiednich w zależności od zastosowania.

Jakie okulary sportowe damskie warto wziąć pod uwagę?

Dobre okulary sportowe damskie odporne są na zarysowania oraz zapewniają doskonałą kontrastowość, dzięki temu sprawdzają się idealnie podczas gry w siatkówkę plażową, piłkę nożną oraz podczas biegania. Dla kobiet, które lubią uprawiać sport z pewnością przydadzą się dobre okulary na różne warunki pogodowe, zarówno na sporty zimowe jak i na letnie.
  • Okulary z soczewkami w kolorze żółtym – w szczególności polecane przy pochmurnej pogodzie, mają właściwości rozjaśniające i wyostrzają obraz.
  • Okulary polaryzowane – polecane na śnieg i ostre słońce, polecane są dla kierowców, żeglarzy. Odbijają światło i nie powodują uszkodzeń wzroku.
  • Okulary z soczewkami ANTI-FOG – sprawdzają się na rower, narty i snowboard oraz dla osób, które uprawiają sporty wodne.
  • Okulary z powłoką lustrzaną – chronią oczy przed działaniem promieniowania podczerwonego (IR)
okulary sportowe damskie - kolory soczewek