J.K. Rowling — ciekawostki o autorce Harry’ego Pottera

J.K. Rowling — ciekawostki o autorce Harry’ego Pottera

21 stycznia, 2022 Wyłączono przez KL

Książki i filmy o Harrym Potterze są znane i lubiane na całym świecie. Powstało dużo artykułów z ciekawostkami o powstaniu tego kultowego cykli, ale zdecydowanie mniej — o J.K. Rowling ciekawostki o której zawarliśmy właśnie w tym wpisie.

Kilka ciekawostek o pisarce

  • Joanne Rowling podpisała pierwszą książkę z kultowego już cyklu jako „J.K. Rowling” z powodów marketingowych. Wydawcy obawiali się, że chłopcy nie będą chcieli czytać powieści o czarodzieju, jeśli będzie napisana przez kobietę. Jak wiemy, książki i filmy odniosły ogromny sukces na całym świecie, a magiczne uniwersum nadal fascynuje miliony ludzi i się rozwija.
  • Pisarka obchodzi urodziny 31 lipca, czyli w tym samym dniu co Harry Potter.
  • J.K. Rowling miała decydujący głos w sprawie doboru obsady w ekranizacji swoich książek. Co ciekawe, autorka opowiedziała Alanowi Rickmanowi, który miał zagrać Snape’a, całą historię wraz z zakończeniem, aby mógł jak najlepiej wcielić się w swoją rolę.
  • J.K. Rowling jest również autorką serii kryminałów. Książki z serii o Cormoranie Strike’u podpisuje jako Robert Galbraith.
  • Pisarka aktywnie angażuje się w działalność charytatywną, przeznaczając znaczną część dochodu z książek na cele dobroczynne.
J.K. Rowling ciekawostki o autorce Harry'ego Pottera i wielu innych książek

Ciekawostki o J.K. Rowling – podsumowanie

Mówiąc o postaci J.K. Rowling ciekawostki o której właśnie przeczytaliście, musimy przyznać, że jest niesamowitą osobą. Dała się poznać jako wszechstronna pisarka, a także producentka, scenarzystka i filantropka. Jeśli dotychczas kojarzycie jej twórczość wyłącznie z cyklem o Harrym Potterze, gorąco polecamy sięgnąć po inne powieści!