Kariera Adama Małysza inspiracją do realizacji celów

Kariera Adama Małysza inspiracją do realizacji celów

17 marca, 2021 Wyłączono przez PL

Rozwój skoków narciarskich w Polsce to główna zasługa Adama Małysza. Znany w całym kraju skoczek narciarski stworzył podwaliny pod obecne sukcesy reprezentantów tej dyscypliny. Popularny zawodnik z Wisły jest dowodem na to, że ciężka praca w połączeniu z talentem mogą pokonać wszelkie przeciwności logistyczne i organizacyjne. Kariera Adama Małysza to ponad dekada sukcesów przeplatana blaskami i cieniami. To bardzo ważna postać, o której postanowiliśmy nieco więcej opowiedzieć.

Skoczek z Wisły przełamał marazm panujący w polskich skokach narciarskich

Chyba nikt w Polsce nie spodziewał się, że kariera Adama Małysza dostarczy polskim kibicom tyle radości. Dotychczas każdy fan lotów z udziałem nart zachwycał się złotem olimpijskim Wojciecha Fortuny zdobytym w 1972 roku w Sapporo. Tymczasem młody wiślanin z charakterystycznym wąsem zapoczątkował nową erę sukcesów w tej wymagającej dyscyplinie sportów. Małyszomania objęła cały kraj, a każdy kibic przed telewizorem trzymał kciuki co weekend.

kariera adama małysza

Kariera Adama Małysza stała się podwaliną do późniejszych sukcesów

Imponująca jak na ówczesne możliwości kariera Adama Małysza zapoczątkowała złoty okres w dziejach polskich skoków narciarskich. Stał się inspiracją dla Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyły i wielu innych zawodników. Klasa zawodnika, nienaganne zachowanie oraz pokora sprawiły, że kraj pokochał Małysza i mianował go dobrem narodowym. To dzięki zawziętości oraz dążeniu do celu skoki stały się najpopularniejszą dyscypliną sportu wraz z piłką nożną w Polsce. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie sukcesy odniósł Adam Małysz, to zachęcamy do odwiedzenia artykułu na blogu Etoto, gdzie przygotowano dokładne zestawienie.