Czy charakteryzują się kaszmiry?

Czy charakteryzują się kaszmiry?

27 września, 2022 Wyłączono przez DB

Kaszmir to jedna z najdelikatniejszych i najbardziej luksusowych form wełny, charakteryzująca się delikatnością włókien, które są niemal jedwabiste. Jest uważany za jedno z najbardziej luksusowych włókien, ponieważ czyste kaszmiry mogą być bardzo drogie ze względu na zaangażowany proces produkcyjny, w którym włókna oddziela się ręcznie od wytopionej sierści kóz.

Zalety kaszmiru

złote kaszmiry

Kaszmir to rodzaj wełny, który jest wytwarzany z kóz kaszmirskich i kóz pashmina. Stara pisownia kaszmiru to Kashmir, czyli region w północnych Indiach, w którym nadal produkuje się kaszmir. To naturalne włókno znane z tego, iż jest niezwykle miękki dotyku. Posiada także właściwości izolacyjne. Włókna kaszmiru są bardzo cienkie i delikatne, w dotyku prawie jak jedwab. Jest to materiał znacznie cieplejszy i lżejszy, niż wełna owcza i jest nieco podobny do moheru, który wytwarza się z kóz angorskich. Warto wiedzieć, że kaszmiry są często mieszany z innymi rodzajami wełny, takimi jak merynos, aby nadać mu dodatkową wagę.

Gdzie kupować kolorowe kaszmiry?

Wełna kaszmirowa może być tkana i dziana w różne ubrania z kaszmiru. Swetry kaszmirowe – od kaszmirowych kardiganów po swetry z okrągłym dekoltem lub dekoltem w serek – są bardzo popularnymi przedmiotami, ale kaszmir można również wpleść w płaszcze, spodnie a także akcesoria odzieżowe jak rękawiczki, szaliki czy czapki. Jeśli szukasz dobrej jakości materiału do uszycia ubrań na zimę czy też jesień, wykorzystaj właśnie te tkaninę, którą znajdziesz w sklepie online Manufaktura Tkanin.