Kilka pomysłów na pokój dziecięcy

Kilka pomysłów na pokój dziecięcy

4 października, 2018 Wyłączono przez SP

Młodzi rodzice, którzy stoją przed tym zadaniem, zdają sobie sprawę, że urządzić pokój dziecięcy nie jest łatwo. Maluchy szybko rosną, a remontu nie chcielibyśmy przeprowadzać co roku, dlatego należy wszystko zorganizować tak, by pokój był jak najbardziej praktyczny i by służył jak najdłużej. Choć z drugiej strony: dzieci pozostaną małe bardzo krótko i może warto dać i trochę fantazji?

Przedstawiamy kilka pomysłów na aranżację takiego połączenia.

pokój dziecięcy wg Fiki Miki

1. Tematyczny pokój dziecięcy

Chyba wszyscy widzieliśmy program „Dom nie do poznania”, w którym ekipa budowniczych i projektantów dekorowała pokoje zgodnie z zainteresowaniami mieszkańców. Kiedy dzieci są małe, trudno powiedzieć, co lubią, ale można i tak spróbować rozwinąć ich wyobraźnię. Pokój w klimacie zamku księżniczki, bazy Indian czy statku kosmicznego z przyszłości to ciekawa przestrzeń.

2. Pokój dziecięcy „rosnący wraz z dzieckiem”

W takim pokoju wykorzystamy tylko meble, które można modyfikować i odkręcać lub przykręcać do nich pewne elementy. Dzięki temu można dostosować je do wieku dziecka. Meble będą wyglądały poważnie i elegancko, ale jeśli wybierzemy je w kolorze białym, wciąż wpasują się w klimat pokoju dziecięcego.

pokój dziecięcy powinien mieć przestrzeń do zabawy

3. Pokój dziecięcy do nauki i zabawy

Wydzielimy w takim dwa kąciki: z zabawkami i z biurkiem i biblioteczką, może tablicą korkową albo małą tablicą szkolną. To pomysł dla tych, którzy mają trochę starsze dzieci.