Kino domowe, czyli na co zwrócić uwagę przy zakupie

Kino domowe, czyli na co zwrócić uwagę przy zakupie

6 grudnia, 2018 Wyłączono przez WU

Kino domowe jest urządzeniem, dzięki któremu nasze cztery kąty mogą zyskać na wyjątkowości. Dzięki nowym opcjom na spędzanie wolnego czasu nasze mieszkanie będzie budzić same pozytywne skojarzenia. Be znaczenia, czy wolimy bierną rozrywkę w małym gronie, czy legendarne imprezy, o których opowiada się dzieciom, zestaw głośników odpowiedniej jakości to coś, co zawsze się przyda.Kino domowe urządzone w przytulnym salonie

Kino domowe – na co zwrócić szczególną uwagę

Przystępując do zamontowania w swoim salonie kina domowego mamy wiele opcji do wyboru. Najczęściej nasze zasoby finansowe, które możemy przeznaczyć na ten cel będą jednak, mniej lub bardziej, ograniczone. Stąd dobór konkretnego zestawu lub jego elementów wymaga odrobiny rozwagi. Wziąć pod uwagę musimy wymiary i warunki przestrzenne pomieszczenia, w którym chcemy cały zestaw zainstalować. Fale dźwiękowe w końcu rozchodzą się w przestrzeni, odbijają od ścian, więc jakość dźwięku zależy też od trasy, jaką przebędą od głośnika do naszego ucha. Niektóre materiały na ścianach mogą również modyfikować jakość dźwięku w pomieszczeniu.

Z czego składa się zestaw kina domowego

Określiwszy, z czym nasze kino domowe będzie musiało sobie poradzić, aby dostarczyć nam maksimum emocji, możemy zacząć planować zakupy. Rzadko jednak będziemy na tyle obeznani z kwestiami technicznymi, by móc w pełni świadomie dobierać parametry głośników. W najbardziej ograniczonym pakiecie będziemy potrzebowali przynajmniej dwóch głośników stereo, które umieścimy po obu stronach telewizora. Pod nim możemy dołożyć trzeci głośnik, którym powinien być subwoofer. Jeżeli to za mało, możemy zestaw wyposażyć w dwa dodatkowe głośniki umieszczone za plecami widzów i kolejne dwa po bokach, aby dźwięk nas otaczał.