Klatka dla chomika – stwórz chomikowi cudowne mieszkanko!

Klatka dla chomika – stwórz chomikowi cudowne mieszkanko!

6 marca, 2019 Wyłączono przez KB

Klatka dla chomika to jedno z podstawowych wyposażeń domu, w którym chce się rozgościć chomik.Warto pomyśleć o tym na wstępie, jednocześnie nie warto przesadnie oszczędzać. Badania wskazują, że im większa klatka dla chomika tym lepsze samopoczucie.

Zwierzątko dobrze wpływa na rozwój dziecka!

W wielu polskich domach znajdują się zwierzęta. Wiele osób uważa, że dzieci lepiej się rozwijają, jeśli mają kontakt ze zwierzętami. To prawda! Warto uczyć pociechy odpowiedzialności poprzez kontakt ze zwierzątkiem domowym. Dobrą opcją jest chomik, gdyż nie jest on bardzo wymagającym zwierzęciem, tym niemniej klatka dla chomika powinna spełniać podstawowe warunki. Jakie?

Jaka klatka dla chomika?

Kluczowa jest konstrukcja. Warto zwrócić uwagę na to, by klatka dla chomika była wykonana z nietoksycznych materiałów. Należy też przemyśleć, czy chcemy klatkę wykonaną z tworzywa sztucznego czy też z metalu. Metal jest głośniejszym tworzywem, więc gdy chomik będzie bo nim biegał, wówczas będzie głośno. Przeszkadzać to może zwłaszcza w nocy. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na wielkość klatki. Ogólnie nie warto zainwestować w dużą przestrzeń dla gryzonia, gdyż, jak wspominaliśmy wyżej, im większa przestrzeń tym radośniejszy chomiczek. Warto pamiętać, że w naturze chomik dziennie przemierza 9 km. Warto tym samym zapewnić mu przestrzeń, kółka i inne tego typu przedmioty, które pomogą rozładować mu energię.