Avid DB1 – złoty środek okładzin hamulcowych

Avid DB1 – złoty środek okładzin hamulcowych

23 kwietnia, 2018 Wyłączono przez PZ

Klocki hamulcowe to element roweru na którym nie powinniśmy oszczędzać. Okazuje się jednak iż można mieć jakość hamulców dla rowerów sportowych w cenach odpowiadających częściom do rowerów rekreacyjnych. Taki modelem są bez wątpienia okładziny avid db1. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów tj. półmetalicznych okładzin klocki skutecznie odprowadzają ciepło wytworzone w procesie hamowania. Odpowiednia twardość tych okładzin sprawia że klocki nie ulegają nadmiernemu zużyciu i czas ich użytkowania znacznie się wydłuża.

Największa zaleta klocków Avid db1

Jeśli mielibyśmy opisać model avid db1 jednym słowem było by to słowo: uniwersalność.
Ta cecha dominuje w charakterystyce opisywanej części zamiennej. Okładzina półmetaliczna to doskonały wybór dla rowerów rekreacyjnych jak i tych poddawanych większym przeciążeniom.
Kolejną ważna cechą jest stabilność działania. Klocki avid db1 zachowują swoje parametry nawet przy wysokiej temperaturze podczas hamowania przy stromych zjazdach.

hamulce avid db1

Avid db1 krótka droga hamowania dla każdego.

Droga hamowania to wyznacznik który dobrze weryfikuje jakość okładzin hamulcowych.
Zastosowane komponenty w opisywanym modelu pozwalają na skrócenie tej drogi jednocześnie pozwalając na przewidywalne zachowanie roweru przy wyhamowaniu z dużych prędkości.

Avid db1 to popularne klocki hamulcowe które z powodzeniem wytrzymują pracę w najcięższych warunkach. Tworzone z myślą o sportowcach klocki pozwalają na osiąganie najlepszych wyników w dyscyplinach jak triatlon, freeride, downhill czy XC. W połączeniu z wydajnym układem hydraulicznym tworzą sprawny układ hamulcowy dla każdego.