Konserwacja broni – Co to jest?

Konserwacja broni – Co to jest?

29 kwietnia, 2021 Wyłączono przez PiGl

Każda broni po dłuższym czasie eksploatowania wymaga odpowiedniej konserwacji. Zatem jak zadbać o jej prawidłowe funkcjonowanie i zachowanie wszystkich parametrów? Wiele pasjonatów i czynnych użytkowników broni palnej zadaje sobie takie pytanie. W naszym artykule przeczytacie Państwo o przydatnych wskazówkach oraz czynnościach dotyczących konserwacji broni, dzięki, którym będą Państwo mogli zachować najlepszą kondycję swojej broni.

W jaki sposób konserwować broń?

Podczas czyszczenia broni palnej powinno się pamiętać, aby jej temperatura była zbliżona jak najbardziej do temperatury pomieszczenia. Robi się to w celu zapobiegnięcia kondensacji pary wodnej. Na początku warto dokładnie przyjrzeć się broni pod kątem śladów rdzy. W momencie zauważenia ogniska rdzy należy przetrzeć go cienką szmatką z odpowiednim specyfikiem. Również warto sprawdzić poszczególne komponenty broni w postaci lufy oraz komory nabojowej. Miejsca, gdzie występuje rdza najlepiej potraktować odpowiednim preparatem.

konserwacja broni - mata do czyszczenia

Dlaczego warto konserwować broń?

Konserwacja broni jest bardzo ważna, gdyż dzięki tej czynności nasza broń zachowa swoje parametry sprzed zakupu. Podczas wystrzału w broni osadza się proch i resztki sadzy, które negatywnie wpływają na elementy stalowe broni. Dlatego tak ważne jest dokładne przeczyszczenie broni. Gdy się do tego zabieramy należy się skupić na zamku, komorze, lufie. Warto zaopatrzyć się w profesjonalne preparaty, które znajdziemy w sklepie internetowym Knieja.