Koronkowa sukienka boho eliff

Koronkowa sukienka boho eliff

19 września, 2019 Wyłączono przez EM

Koronkowa sukienka boho eliffo, to coś więcej niż tylko trend mody – to prawdziwa kultura sama w sobie, taka, która ma bardzo specyficzną ideologię i skomplikowaną historię. Choć jest ona ściśle związana z modą hipisowską lat 60-tych i 70-tych, to obecnie moda stylu boho jest częścią głównego nurtu kultury. Ale faktem jest, że moda na koronkowe sukienki boho eliff faktycznie zaczęła się jako kontrkultura już w XIX wieku.

Koronkowa sukienka boho eliff łączy się z nurtem hipisowskim

Dziś koronkowa sukienka boho eliff pozwala sobie na szeroką gamę dodatków i butów. To sprawia, że styl boho jest zjawiskiem rzeczywistym, które podąża za liniami swobodnej mody, z luźnymi ubraniami, swobodnymi dodatkami i ogólnym artystycznym, kreatywnym wymieszaniem elementów. Moda określana mianem bohemy reprezentuje ideologię stylu życia, która się z nią wiąże: alternatywę dla tradycyjnego sposobu ubierania się, w połączeniu z równie alternatywnym, bardziej wyzwolonym stylem życia i społecznym podejściem do wszystkiego, od materializmu po ograniczenia społeczne.

Styl boho i jego początki

Styl boho definiowany jest jako alternatywny typ mody, odmienny od trendów głównego nurtu danego okresu w czasie. W rzeczywistości ta dokładna definicja odnosi się do całej historii trendu. Ponad 200 lat temu termin bohemian był określany mianem stylu egzotycznego, kojarzonego zazwyczaj z ówczesnymi artystami, a także z pisarzami i pewnymi ekscentrycznymi intelektualistami.