Kosmetyki – jak dobrać odpowiednią pielęgnacje?

Kosmetyki – jak dobrać odpowiednią pielęgnacje?

31 maja, 2017 Wyłączono przez J O

Kosmetyki w dzisiejszych czasach posiadają niezwykle nowoczesne i skuteczne formuły, ciekawe składy przynoszą szybkie rezultaty. Jakie jednak kremy, odżywki, ser, toniki i żele wybrać by rzeczywiście pomagały naszej skórze, a nie jej szkodziły?

Kosmetyki – przede wszystkim czytaj składy!

kosmetyki - ceneo

 

Wielość kosmetyków w drogeriach, reklamy w telewizji, bilbordy na ulicy… to wszystko sprawia, że tak naprawdę nie wiemy już co kupić. Zbyt duży wybór bardzo często kończy się tym, iż nie decydujemy się na nic. Najczęściej jednak dokonujemy wyboru na podstawie estetyki opakowania czy zapewnień producenta w ulotce. Jak jednak robić to bardziej świadomie? Przede wszystkim warto dokładnie czytać składy kosmetyków. Jeśli nie władasz świetnie łaciną i nazwami skomplikowanych substancji zapewne będziesz potrzebował pomocy. W takim przypadku warto zerknąć na strony dedykowane właśnie składom kosmetyków. Dokładne ich czytanie (ze zrozumieniem) raz na zawsze pomoże Ci w wyborze tego właściwego kosmetyku niezależnie od tego jak wiele obiecuje nam jego producent.

Dobierz je do struktury i stanu skóry

kosmetyki - krem

Jeśli posiadasz bardzo suchą skórę idealnym wyborem będą kosmetyki o bogatym składzie i gęstej konsystencji. Jeśli z kolei jesteś posiadaczem skóry tłustej czy mieszanej wybieraj lżejsze formuły, a najlepiej takie które za dnia będą ograniczać świecenie się skóry. Niezależnie od rodzaju skóry wybieraj kosmetyki nawilżające. Pamiętaj, że Twoja skóra potrzebuje ciągłego nawilżenia i nawodnienia nawet jeśli jest tłusta. Wybieraj kosmetyki z głową, a na pewno Twoja skóra bardzo Ci za to podziękuje.