Koszula wojskowa – podstawa każdego munduru

Koszula wojskowa – podstawa każdego munduru

20 grudnia, 2018 Wyłączono przez WU

Podstawowym, choć może niekoniecznie przychodzącym do głowy na pierwszą myśl, elementem munduru jest koszula. Koszula wojskowa, jako element umundurowania żołnierzy Wojska Polskiego, musi odpowiadać pewnym wymaganiom, stawianym jej przez wojskowe regulaminy. Mimo tych unormowań pozostawia jednak zakres swobody, a także przewiduje pewne adaptacje, zależnie od panujących warunków atmosferycznych.

Koszula wojskowa, czyli nie aż taki uniformizm

Koszula wojskowa jest nieodzownym elementem munduru galowegoKoszula wojskowa, jaką możemy kupić w sklepie Sortmund, jest dostępna w wersji z krótki oraz z długim rękawem, zależnie od aktualnej pory roku. Innym przykładem dostosowań są odmienne wzory koszul dla kobiet, dostosowane do damskiej sylwetki i zasadniczo nieco mniejsze od odpowiedników dla mężczyzn. Można też wybierać wśród materiałów, jakich użyto do wykonania koszuli. Są to w zasadzie tkaniny przewiewne, a jednocześnie wytrzymałe. Domyślnym materiałem jest mieszanka bawełny z poliestrem. Część asortymentu uszyta została z bardziej wytrzymałego splotu o nazwie „Hetman”.

Kieszenie, kolory, patki i inne

W przeciwieństwie do cywilnych odpowiedników, koszula wojskowa ma specjalny rozkład i format kieszonek. Jest także wyposażona w specjalne paski materiału na ramionach, nazywane patkami, które służą do zamontowania pagonów ze stopniami. Koszule wojskowe w sklepie Sortmund dostępne są w trzech kolorach: białym, stalowym oraz khaki.

Sprawdź na: https://www.sortmund.pl/pol_m_Wojsko-Polskie_Koszule-wojskowe-145.html