Koszula wyjściowa OSP, czyli z czego składa się strój strażaka?

Koszula wyjściowa OSP, czyli z czego składa się strój strażaka?

11 stycznia, 2021 Wyłączono przez A S

Jeśli planujesz wstąpić do Ochotniczej Straży Pożarnej, na pewno interesuje Cię jak będzie wyglądał Twój strój służbowy. Chcesz dowiedzieć się jakie elementy składają się na strój strażaka i na jakie okazje niezbędna jest koszula wyjściowa OSP? Opowiadamy!

Z czego składa się strój strażaka?

Na kompletny strój strażaka OSP składa się kilka rodzajów ubioru. Najważniejszym z nich jest oczywiście ubiór ochronny. To specjalne, dwuczęściowe ubranie oraz specjalne buty i niepalne rękawice oraz kominiarka, które nosi się podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Kolejnym rodzajem jest ubiór galowy, w skład którego wchodzą: mundur w kolorze ciemnogranatowym, a także elegancka koszula, obuwie, sznur oraz czapka. Strój ten noszony jest podczas różnych uroczystości, między innymi państwowych. Istnieje również elegancki ubiór wyjściowy, a także lżejszy ubiór letni, który noszony jest podczas uroczystości odbywających się latem.

Jak wygląda koszula wyjściowa OSP?

Koszula wyjściowa OSP, jak już sama jej nazwa na to wskazuje, noszona jest jako element stroju wyjściowego. Jest to wysokiej jakości koszula z krótkim rękawem oraz guzikami oksydowanymi o średnicy 16 mm. Uszyta jest z naturalnej, przewiewnej bawełny w kolorze białym. W koszuli tego rodzaju, strażak prezentuje się elegancko, a jednocześnie czuje się wygodnie i komfortowo. Koszula ta, sprawdza się podczas występowania latem w charakterze przedstawiciela OSP w najróżniejszych spotkaniach i imprezach (między innymi zawodach sportowo-pożarniczych, czy innych okolicznościach, podczas których nie obowiązuje umundurowanie wyjściowe bądź galowe, np. koncertach orkiestry OSP).