Koszulki kolarskie – jak wybrać odpowiednią

Koszulki kolarskie – jak wybrać odpowiednią

19 listopada, 2017 Wyłączono przez PK

Jak spośród tysięcy modeli o różnych wzorach i materiałach wybrać odpowiednią koszulkę na rower? Jakie wymagania powinny spełniać i czym powinny się charakteryzować koszulki kolarskie? Specjalnie dla was postanowiliśmy to sprawdzić!

Dlaczego warto odpowiednio dopasować koszulkę kolarską?

Wybór odpowiedniej koszulki na rower nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Zwłaszcza, jeżeli zajmujemy się kolarstwem profesjonalnie musimy wziąć pod uwagę wiele elementów, jakie będą miały wpływ na nasz komfort i satysfakcję. Dobrze dobrane koszulki kolarskie zapewniają odpowiednią wymianę ciepła, która jest niezwykle ważna w czasie wielogodzinnych treningów. Wpływają na komfort jazdy kolarza i pozwalają mu wykonywać swobodne ruchy, a odpowiedni materiał minimalizuje ocieranie się koszulki o ciało.

Rowerzysta w koszulce kolarskiej

Jak wybrać odpowiednią koszulkę na rower?

Najważniejszą rzeczą jest to, żeby nasza koszulka kolarska była idealnie dopasowana do ciała, a materiał z jakiego jest wykonana był rozciągliwy i nie ograniczał ruchów kolarza. Warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nas model posiada płaskie szwy lub bezszwowe metody łączenia materiałów, dzięki czemu zmniejszone zostanie ryzyko powstawania otarć. Dobrym rozwiązaniem jest wybór koszulki kolarskiej z zamkiem zapinanym od góry do dołu. Pozwoli to dopasowanie ubrania do aktualnych warunków pogodowych i np. w gorącym słońcu możliwe będzie rozpięcie koszulki prawie do samego dołu. Co więcej, warto zainwestować w koszulkę przeciwwiatrową, która pozwoli nam trenować nawet w chłodniejsze dni. Warto zadbać o komfort jazdy.