Krew w kupce niemowlaka – co może być jej przyczyną?

Krew w kupce niemowlaka – co może być jej przyczyną?

17 maja, 2019 Wyłączono przez MS

Krew w kupce niemowlaka może być wywoływana między innymi przez: infekcje, alergie, zaparcia, a także poważne chirurgiczne przyczyny. W zależności od tego, co było powodem pojawienia się krwi w kupce dziecka należy podjąć odpowiednie działania. W dzisiejszym wpisie podpowiemy Wam co zrobić, aby pozbyć się tej dolegliwości. Serdecznie zapraszamy!

Krew w kupce niemowlaka – jak się jej pozbyć?

Krew w kupce niemowlaka wymaga odpowiedniego leczenia. Zobacz jak sobie z nią poradzić!

Jeśli krew w kupce niemowlaka spowodowana jest infekcją należy przede wszystkim pamiętać o tym, by odpowiednio nawadniać organizm malucha. Bardzo ważne w takim przypadku jest również podawanie elektrolitów. Niektóre infekcje wymagają również podania antybiotyku, dlatego zawsze należy skontaktować się z lekarzem, jeśli zobaczymy w kupce dziecka ślady krwi. Przyczyną występowania tej dolegliwości może być również alergia na białko mleka krowiego. W celu potwierdzenia rozpoznania alergii należy przeprowadzić dietę eliminacyjną, która również jest podstawą leczenia. Jeśli przyniesie ona oczekiwane rezultaty, to nasze podejrzenia były słuszne. W przypadku leczenia krwi w kupce dziecka, wywołanej przez zaparcia, bardzo ważna jest natomiast odpowiednia dieta. Unikaj podawaniu maluchowi wzdymających warzyw, takich jak: fasola czy kapusta, napojów gazowanych oraz czekolady. Pamiętaj również o podawaniu dziecku dużej ilości płynów.

Gdzie szukać porad dotyczących zdrowia dziecka?

Mnóstwo cennych porad, dotyczących zdrowia dziecka znajdziesz na blogu Katarek. Na stronie znajdują się między innymi przyczyny występowania różnych infekcji i chorób, takie jak krew w kupce niemowlaka, a także sposoby ich leczenia. Zachęcamy do odwiedzenia strony i zapoznania się z zamieszczonymi na niej informacjami!