Krzesło biurowe – jakie wybrać?

Krzesło biurowe – jakie wybrać?

16 października, 2018 Wyłączono przez JP

Tworzysz przestrzeń biurową i pragniesz zadbać o jej ergonomię i maksymalnie zwiększyć użyteczność każdego mebla? W końcu podstawą dobrej i efektywnej pracy jest… świetne umeblowanie. Jak ją polepszyć i jakie kryteria powinien spędzić idealny sprzęt biurowy?

Podłokietniki, siedzisko i oparcie krzesła

Nierzadko mogą kosztować niemało, ale pamiętaj, idzie tutaj o wygodę pracownika, więc i o Twoje pieniądze. Odpowiedni sprzęt nie tylko posłuży znacznie dłużej ale również przyczyni się do lepszego samopoczucia Twoich podwładnych. Krzesło biurowe powinno być przede wszystkim skrojone na miarę potrzeb każdego z nich. Zadbaj o właściwą wysokość siedziska (najlepsze będzie to z regulacją – zarówno niska i wysoka osoba zasiądą w nim wygodnie), rozstaw podłokietników (które wspierają właściwą postawę) oraz dopasowanie oparcia dokładnie do odcinka lędźwiowego (dzięki czemu unikniesz zwyrodnień kręgosłupa).Krzesło biurowe i jego najlepsze parametry

Krzesło biurowe – z jakiego materiału powinno być wykonane?

Istotna jest też wentylacja. Skórzane krzesło biurowe, choć coraz popularniejsze, może powodować wzrost temperatury a tym samym – męczyć osobę na nim pracującą. Wybieraj modele z nieco ciemniejszym obiciem, bo w ferworze codziennych aktywności nie trudno o zabrudzenie tapicerki tuszem z długopisu, kropelkami kawy czy resztkami lunchu. Producenci wychodzą często na przeciw potrzebom klientów i umożliwiają nakładanie wymiennego obicia. Dzięki temu zmienisz i upierzesz go kilka razy w roku bez konieczności zatrudniania specjalizującej się w tym fachu firmy.