Top 3 książki do czytania Stephena Kinga

Top 3 książki do czytania Stephena Kinga

25 października, 2022 Wyłączono przez OZ

Jeśli uwielbiasz powieści Stephena Kinga, to sprawdź, czy znasz te trzy książki do czytania, które zdecydowanie zaskakują swoją fabułą! Czy zgadzasz się z tym rankingiem, czy też nie?

Zaskakujące Top 3

Poniżej przedstawiony zostaje subiektywny ranking trzech zaskakujących książek Stephena Kinga, które mogą spodobać się początkującym czytelnikom tego autora.

#1 „Pan Mercedes” – jest to książka, która była pierwszą kryminalną powieścią Stephena Kinga i przyjęła się bardzo dobrze. Obecnie, posiada kontynuację, i wraz ze „znalezione niekradzione” i „koniec warty” tworzy niesamowicie wciągającą trylogię. Seria opowiada o mordercy, który wjechał w tłum ludzi mercedesem, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Rozwikłanie zagadki tego kim jest „pan mercedes”, prowadzone jest przez cenionego detektywa.

#2 „Sklepik z marzeniami” – to połączenie horroru i kryminału, które opowiada o nieznajomym mężczyźnie, który wprowadza się do miasteczka Castle Rock i zakłada nieznany nikomu wcześniej sklepik z marzeniami. To, co się w nim dzieje pozostaje tajemnicą. Powieść doczekała się ekranizacji.

#3 „Smętarz dla zwierzaków” – to przerażająca opowieść o rodzinie, która wprowadza się do nowego miasteczka i już od pierwszych dni swojego pobytu ma styczność ze śmiercią. Kluczowym miejscem w powieści jest cmentarz, na którym dzieci chowają swoje zmarłe zwierzęta. Dlaczego akurat tam? Tego dowiesz się w książce!

pexels pixabay 159872 1

Jakie książki do czytania Stephen King pisze?

Stephen king to amerykański pisarz, którego książki do czytania wręcz pochłaniają czytelników. Jego niesamowita narracja powoduje, że osoby czytające jego powieści mogą przenieść się w zupełnie inne miejsce. Często miejsce, w które nigdy nie chciałyby się przenosić.