Najciekawsze książki o Marsie – czyli Czerwonej Planecie

Najciekawsze książki o Marsie – czyli Czerwonej Planecie

13 grudnia, 2022 Wyłączono przez OZ

Jeśli lubisz opowiadania z serii science-fiction, to z pewnością książki o Marsie będą dla Ciebie dobrym trafem!

O Marsie i lądowaniu na nim

Mars to planeta, która mówi się, że jest podobna do Ziemi. Możliwe, że na jej powierzchni zostaną znalezione ślady występowania życia, ponieważ wiele dowodów wskazuje na to, że wcześniej występowały tam rzeki. Pierwszy raz na Marsie udało się wylądować sondzie NASA Viking 1 w 1976 roku. Od tamtej pory 9 kolejnych lądowań zakończyło się sukcesem, w tym ostatni w 2021 roku. Od już ponad 10 miesięcy bada on powierzchnię Czerwonej Planety.

Top 3 książki o Marsie warte przeczytania

Poniżej zostały przedstawione 3 ciekawe książki o Marsie, które warte są przeczytania.

książki o marsie

„Odyseja marsjańska” – Stanley G. Weinbaum

To opowieść z gatunku science fiction, której akcja rozgrywa się w XXI wieku. To książka, która opowiada o lądowaniu siedmioosobowej załogi na Marsie i spotkaniu przez jednego z załogantów kosmity, który towarzyszy mu podczas podróży przez planetę.

„Kroniki marsjańskie” – Ray Bradbury

Książka ta opowiada o podboju planety Mars przez społeczeństwo na przestrzeni lat. Autor w sposób negatywny odnosi się do zachowania współczesnej amerykańskiej cywilizacji.

„Wojna Światów” – H.G Wells

Jest to opowiadanie o inwazji Marsjan na Ziemię. Niedaleko Londynu rozbija się kosmiczny statek, z którego wypełzają nieznane stworzenia o nowoczesnej technologii. To jedna z kultowych książek tego typu.