Księgowość spółki Warszawa– Jak poradzić sobie z papierologią własnej firmy?

8 listopada, 2017 Wyłączono przez KH

Założenie i księgowość spółki – jakie są opcje wyboru?

 

Po podjęciu decyzji o założeniu działalności gospodarczej pierwszorzędną sprawą jest dokonanie wyboru formy organizacyjno-prawnej planowanego przedsięwzięcia. Jedną z opcji wyboru jest założenie spółki. Nasz wybór powinien być dostosowany do charakteru naszej działalności, osiągalnych środków, założeń i biznesplanów. Możliwości jest wiele. Może to być spółka cywilna lub handlowa. Regulacje dotyczące spółek handlowych – ich rodzaje, charakterystykę oraz zróżnicowanie między spółkami reguluje Ustawa z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1578). Dzielą się one na spółki kapitałowe (z ograniczoną odpowiedzialnością oraz akcyjne) i osobowe (jawne, partnerskie, komandytowe i komandytowo-akcyjne).

 

Jak oszczędzić czas przeznaczany na wizyty w urzędaKsięgowość spółkich?

 

Niestety stwierdzenie, iż prawo fiskalne w Polsce jest zawiłe i niezrozumiałe nie jest mitem, lecz faktem. Oczywiście poświęcając swój czas na przeczytanie materiałów zamieszczanych sukcesywnie w Internecie przez specjalistów tej branży zdobędziemy potrzebne nam informacje do uporania się z rejestracją naszego przedsiębiorstwa. Po zapoznaniu się z nimi staniemy również przed wyzwaniem jakim są wizyty w urzędach w celu uzyskania numerów NIP, REGON, wpisu do KRS itd. Prowadząc samodzielnie rozliczenia w naszej firmie musimy mieć także na uwadze ciągle zmieniające się przepisy, które mają wpływ na naszą sytuacje prawną i rozliczenia księgowe. Wiąże się z tym konieczność sukcesywnego poszerzanie swojej wiedzy, przyglądaniu się sytuacji i wprowadzaniu ciągłych zmian. Jako przedsiębiorcy powinniśmy się jednak skupić się na bieżących sprawach związanymi z naszym nowym biznesem. Jak w takim razie pogodzić te dwie sprawy? Rozwiązaniem jest skorzystanie ze współpracy z firmami będących ekspertami w dziedzinie księgowości spółek. Jest to szansa na zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności i ryzyka wynikającego z nieznajomości prawa.

 

Jeżeli odczuwamy potrzebę uzyskania informacji jaka forma prawna jest najbardziej odpowiednia dla rozpoczęcia prowadzenia działalności lub wsparcia naszej księgowości spółki warto zwrócić się do jednego z biur rachunkowych w Warszawie. Skorzystaj z usług: https://estelligence.com/uslugi/spolka/